Jaka pianka PUR jest najlepsza - Pianowanie poddaszy | Izolacje natryskowe pianką PUR

Piankowanie poddaszy

Przejdź do treści
Jaka pianka poliuretanowa jest najlepsza?

To wbrew pozorom nie jest łatwe pytanie, gdyż odpowiedź nie może być jednoznaczna. Można także powiedzieć, że nie ma złych pianek - są tylko takie, które zostały dobrze lub źle przetworzone. Operator, osoba, która decyduje o ustawieniach, kontroluje proces produkcji piany (na budowie), osoba, która jest w stanie dopasować ustawienia maszyny do aktualnych warunków aplikacji jest w tym wszystkim najważniejsza.
Jeżeli operator zna dobrze materiał to znaczy, że zna jego mocne i słabe strony. Oczywiście, że są materiały, które sprawiają wiele trudności, ale wcele nie oznacza to, że są to materiały z grupy tanich pianek PUR. To, że dany model piany bardzo dobrze sprawdza się w lecie, np. w sierpniu, nie oznacza wcale, że tak samo dobry będzie w listopadzie.
Pianki poliuretnowe pod względem skuteczności izolacji są do siebie podobne - mówimy tu o piankowaniu poddasza, a większość poddaszy w Polsce jest ocieplana piankami otwarto-komórkowymi. Tutaj żaden produkt nie wyróżnia się jakoś istotnie na tle konkurencji, a jeżeli ktoś podaje informacje inne, to znaczy, że albo sam został wprowadzony w błąd, albo celowo w błąd wprowadza innych. Najważniejsze jest, aby zapoznać się z Deklaracją Właściwości Użytkowych aby tam oddczytać współcznnik lambda podany zgodnie z obowiązującą normą (nie mylić z kartami technicznymi czy reklamowymi ulotkami).
Zobacz gdzie pracujemy
Miejscowości, w których wykonujemy
piankowanie poddaszy - Zobacz.
Kontakt
tel. 794 433 433

Wróć do spisu treści